29 stycznia 2018 roku na zalewie kieleckim odbyły się pokazy w ramach kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” prowadzonej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Organizatorem pokazów był świętokrzyski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej przy współudziale komendanta miejskiego PSP w Kielcach. W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Nr 2 i strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 Komendy Miejskiej PSP w Kielcach.    

Celem pokazów było m.in. propagowanie wśród dzieci i młodzieży z kieleckich szkół właściwego zachowania się na zamarzniętych akwenach, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w województwie świętokrzyskim oraz wskazanie jak aktywnie i bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu zimą. Pokazy miały również na celu uświadomienie niebezpieczeństw jakie stwarzają zamarznięte zbiorniki wodne. Ćwiczenia obserwowali uczniowie  z kieleckich szkół podstawowych wraz z opiekunami.     

Na miejscu ćwiczeń obecni byli przedstawiciele lokalnych mediów, za pośrednictwem których st. bryg. Robert Sabat - zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej zaapelował o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku przebywając w pobliżu zamarzniętych akwenów.

Pamiętaj! Wchodząc na lód, zawsze ryzykujesz życiem!

Opracował: kpt. Kamil Wleciał. KW PSP w Kielcach
Zdjęcia: st. kpt. Ryszard Stańczak, KW PSP Kielce

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 75

Odwiedzin od 05.02.2019 2371

Kubik-Rubik Joomla! Extensions