2 lutego 2018 roku zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach - st. bryg. Robert Sabat wraz z komendantem miejskim PSP w Kielcach bryg. Sławomirem Karwatem wizytował jednostkę OSP Wola Kopcowa w powiecie kieleckim.
Celem wizyty w ramach współpracy z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi było zapoznanie z warunkami lokalowymi oraz potencjałem ratowniczym jednostki, która aspiruje do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.
W trakcie wizytacji rozmawiano o bieżących problemach a także perspektywach dalszego rozwoju Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kopcowej.

Jednostka OSP Wola Kopcowa posiada na wyposażeniu średni samochód gaśniczy zakupiony w 2016 roku, łódź z napędem śrubowym oraz sanie lodowe. Sprzęt ten pozwala na podjęcie szybkiej interwencji podczas pożaru, wypadku oraz zdarzenia na położonym w sąsiedniej miejscowości zalewie "Cedzyna". Nowo wybudowana strażnica - oddana do użytku w 2017 roku, stanowi doskonałą bazę lokalową dla strażaków ochotników do prowadzenia szkoleń i zbiórek, a przyległy teren nadaje się do przeprowadzania pokazów podczas lokalnych uroczystości.

Podczas spotkania st. bryg. Robert Sabat w imieniu świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP  - st. bryg. Adama Czajki podziękował druhom za zaangażowanie podczas prowadzonych działań ratowniczo- gaśniczych i życzył jak najszybszego włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Opracował: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

 

 

 

 

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 78

Odwiedzin od 05.02.2019 2374

Kubik-Rubik Joomla! Extensions