27 kwietnia br. w kieleckim stakeparku obył się festyn profilaktyczno – edukacyjny pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Jego celem było zmniejszenie zagrożeń na drogach powodowanych przez kierujących jednośladami, promowanie bezpiecznej jazdy motocyklistów i rowerzystów oraz podnoszenie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Uczestnicy festynu mogli zobaczyć pokazy kaskaderskie na motocyklu czy pokaz jazdy na rowerze w wykonaniu zwycięzców ogólnopolskiego turnieju BRD z Włoszczowy. Dodatkowo każdy z uczestników miał okazję z bliska obejrzeć sprzęt i pojazdy wykorzystywane na co dzień przez strażaków, policjantów oraz funkcjonariuszy innych służb. Całość przedsięwzięcia uświetniły występny artystyczne.

Festyn profilaktyczno – edukacyjny pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” został przygotowany przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach, Komende Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Inspekcję Transportu Drogowego. Współorganizatorem była również Wojewódzka Rada BRD, WORD Kielce, Kuratorium Oświaty w Kielcach, RCKiK w Kielcach, MPK w Kielcach, Wodociągi Kieleckie, Stowarzyszenie motocyklowe CK Riders, Stowarzyszenie rowerowe MTB Kielce, Stowarzyszenie Brave Dogs Polska, Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie.

 

Autor: Katarzyna Klepacz

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka