7 października 2018 r. na placu jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 4 w Chmielniku podczas uroczystego apelu z okazji otwarcia nowej strażnicy, świętokrzyski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej  nadbryg. Adam Czajka wręczył akt powołania na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP w Kielcach - mł. bryg. Mariuszowi Góra.

Pan mł. bryg. Mariusz Góra w 1997 roku ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie zdobywając wykształcenie technika pożarnictwa. W tym samym roku rozpoczął służbę w wydziale operacyjno-szkoleniowym komendy rejonowej  PSP w Kielcach na stanowisku młodszy inspektor. Od 2000 roku pełnił służbę w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 1 w  Kielcach zajmując kolejne stanowiska służbowe w hierarchii zawodowej dowódca zastępu, dowódca sekcji. Od 1 października 2003 rozpoczął służbę na stanowisku kierowania KM PSP w Kielcach na stanowisku dyżurny operacyjny). W 2007 roku ukończył studia II stopnia w  Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie i w tym samym roku objął stanowisko dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Kielcach.

Przez kolejne lata służby Pan mł.bryg. Mariusz Góra dowodził wieloma skomplikowanymi akcjami ratowniczo-gaśniczymi i wzorowo wykonywał powierzone mu obowiązki. W 2017r. objął stanowisko dowódcy w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Kielcach. W ciągu ponad dwudziestoletniej służby został wyróżniony i odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

 

Opracował: kpt. Seweryn Trepka

Zdjęcia: Ryszard Haba

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 78

Odwiedzin od 05.02.2019 2374

Kubik-Rubik Joomla! Extensions