13 listopada 2018 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Czujka Na Straży Twojego Bezpieczeństwa”  strażacy oraz zastępca dowódcy JRG PSP nr-4 w Chmielniku odwiedzili Przedszkole Samorządowe  a następnie Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Piotrkowicach.

Funkcjonariusze przeprowadzili prelekcję w obu placówkach. Celem spotkania z przedszkolakami i uczniami szkoły było podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych.  Zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienie właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Na wstępie spotkania  wychowawcom grup i klas przekazano materiały dotyczące akcji.  

Dzieci dowiedziały się dlaczego tak potrzebne w naszym domu są czujki tlenku węgla i dymu, gdzie szukać takich urządzeń oraz jak i gdzie je instalować. Dodatkowo zwrócono uwagę na potrzebę regularnych przeglądów technicznych przewodów wentylacyjnych i kominowych.

Prowadzenie tego typu spotkań jest szczególnie ważne z uwagi na fakt, że najmłodsi w rozmowach z dorosłymi dzielą się zdobytą wiedzą co procentuje na  przyszłość.

 

Opracował: kpt. Paweł Nyk

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 4 w Chmielniku

 

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 73

Odwiedzin od 05.02.2019 2369

Kubik-Rubik Joomla! Extensions