22 listopada 2018 roku  strażacy  z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Kielcach, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”  oraz   akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”, uczestniczyli w prelekcji w Szkole Podstawowej Nr 25 w Kielcach.
Podczas spotkania  strażacy przedstawili tematykę z zakresu bezpiecznej ewakuacji z zadymionych pomieszczeń, sposoby powiadamiania służ ratunkowych oraz  zasady prawidłowego zachowania się  i kształtowania nawyków w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.  Ponadto,  zaprezentowano czujki tlenku węgla i dymu, omawiając ich zasadę montażu i użytkowania.  W trakcje prelekcji  omówiono również objawy, które mogą świadczyć o obecności cichego zabójcy jakim jest czad oraz zasady postępowania podczas pożaru i zadziałania czujnika tlenku węgla.  Zajęcia przeprowadzone przez strażaków wzbudziły, jak zawsze duże zainteresowanie i emocje  wśród zgromadzonych  nauczycieli  i uczniów.

Strażacy w ramach propagowania bezpieczeństwa pożarowego,  gronu pedagogicznemu  przekazali plakatowe kalendarze na rok 2019 oraz  ulotki informacyjne, ufundowane przez KG PSP w Warszawie. 

Opracowanie: st. kpt. Marek Dyk

Zdjęcia: archiwum JRG Nr 3 w Kielcach.

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 73

Odwiedzin od 05.02.2019 2369

Kubik-Rubik Joomla! Extensions