27 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Gnieździskach, funkcjonariusz Jednostki  Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 wziął udział w obchodach Tygodnia Praw Dziecka podczas których poruszono tematykę związaną z ogólnopolską kampanią edukacyjno-informacyjną Państwowej Straży Pożarnej pt. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.
Uczestniczyło w niej 230 osób,  w tym:
- dzieci oddziałów przedszkolnych,
- uczniowie edukacji wczesnoszkolnej,
- uczniowie klas starszych.
Słuchacze zapoznani zostali z tematyką związaną z zagrożeniami pożarami w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeniami związanymi z emisją tlenku węgla oraz jego wpływem na organizm człowieka oraz korzyściami wynikającymi z posiadania w swoim domu czujki dymu i/lub tlenku węgla.
Prelekcja została wzbogacona o prezentację Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej pn. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Zademonstrowano działanie czujki mającej na celu sygnalizowanie stężenia czadu w powietrzu a ponadto przekazane zostały materiały informacyjne dotyczące zagrożeń pożarowych, a w szczególności zagrożeń związanych z zatruciem tlenkiem węgla.

 

Opracował: asp. Sebastian Frydrych

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 2 Kielce

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 78

Odwiedzin od 05.02.2019 2374

Kubik-Rubik Joomla! Extensions