27  grudnia 2018 roku zastępca komendanta miejskiego PSP w Kielcach mł. bryg. Mariusz Góra wizytował jednostki OSP z KSRG z terenu powiatu kieleckiego. Podczas spotkania z druhami zastępca komendanta miejskiego zapoznał się z potencjałem sprzętowym wykorzystywanym podczas działań ratowniczo-gaśniczych oraz warunkami lokalowymi jakimi obecnie dysponują jednostki. Przy okazji wizyty odbyło się przekazanie Kart Rabatowych ORLEN dla druhów ochotników i omówienie programu kart rabatowych. Program ten skierowany jest do członków OSP włączonych do KSRG spełniających wymagania bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Karty rabatowe upoważniają druhów ochotników do otrzymywania w danym miesiącu kalendarzowym upustu cenowego na stacjach paliw w wysokości 8 groszy brutto za każdy litr zakupionego paliwa na stacjach paliw ORLEN i BLISKA.   Program wchodzi w życie od 1 stycznia 2019 roku.

W ramach programu na terenie powiatu kieleckiego strażacy 44 jednostek OSP włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego otrzymali prawie 1000 kart ORLEN.

19 grudnia 2018 roku w Warszawie Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski oraz Prezes Zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek podpisali umowę dotyczącą wdrożenia programu kart rabatowych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia :Archiwum KM PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 10038

Kubik-Rubik Joomla! Extensions