10 i 11stycznia 2019 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Czujka Na Straży Twojego Bezpieczeństwa” oraz akcji prewencyjno-edukacyjnej związanej z podniesieniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych, dowódca oraz zastępca dowódcy JRG nr-4 w Chmielniku przeprowadzili prelekcję dla dzieci i młodzieży w chmielnickich placówkach oświatowych.

Funkcjonariusze przeprowadzili wykład dla gimnazjalistów oraz szkoły podstawowej. Celem spotkania z uczniami było podniesienie poziomu wiedzy na temat zagrożeń związanych z pożarami w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.  Zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienie właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Dzieci dowiedziały się dlaczego tak potrzebne w naszym domu są czujki tlenku węgla i dymu, gdzie szukać takich urządzeń oraz jak i gdzie je instalować. Zwrócono też uwagę na potrzebę regularnych przeglądów przewodów wentylacyjnych i kominowych.

 Dodatkowo strażacy zwrócili uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, w szczególności na zagrożenia związane z zabawami na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz przedstawili sposoby i techniki zachowań w czasie występowania ewentualnych zagrożeń. Ponadto wychowawcom klas i opiekunom grup przekazano materiały edukacyjno-szkoleniowe dotyczące obu akcji.  

Uczniowie byli aktywni podczas prowadzenia zajęć, zadawali wiele pytań, dlatego uważamy, że przekazane wiadomości były potrzebne i zaprocentują w przyszłości.     

Opracowanie:   kpt. Paweł Nyk

Zdjęcia : archiwum KM PSP

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 10038

Kubik-Rubik Joomla! Extensions