29 marca 2019 roku w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się zbiórka krwi podsumowująca ogólnopolską akcję „Spokrewnieni służbą”, która trwa od 1 marca 2019r. W przedsięwzięciu zorganizowanym z inicjatywy wojewody świętokrzyskiego udział wzięli strażacy państwowej straży pożarnej, ochotniczych straży pożarnych, funkcjonariusze innych służb mundurowych oraz pracownicy urzędu. Celem akcji było oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym oraz zebranie jak największej ilości krwi dla chorych i poszkodowanych w wypadkach.

W podsumowaniu akcji uczestniczyło 6 strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach, którzy w sumie honorowo oddali 2,7 litra krwi.

Przypominamy, że strażacy podczas rejestracji przed oddaniem krwi powinni podać nazwę i numer klubu, czyli „ Klub Nr 24 Straż Pożarna”. Pozwoli to na określenie ilości krwi oddawanej przez strażaków.

Strażacy mają kontakt z osobami poszkodowanymi w chwili wystąpienia zagrożenia ich życia i zdrowia podczas wypadków drogowych i innych zdarzeń, gdzie udzielają im kwalifikowanej pierwszej pomocy, a oddając krew wspierają proces leczenia w warunkach szpitalnych.

Akcję „Spokrewnieni służbą” z ramienia Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach koordynował bryg. Szymon Górski.

Pamiętajmy - Krew jest darem bezcennym, ratującym życie.

 

Opracował: bryg. Szymon Górski

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 10038

Kubik-Rubik Joomla! Extensions