7 lipca 2020 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 4 PSP w Chmielniku, przeprowadzili wizytację obozu harcerskiego zlokalizowanego na terenach leśnych w okolicach miejscowości Widełki. Podczas wizytacji zapoznano obecną na miejscu kadrę obozu, ze sposobami postępowania podczas możliwych zagrożeń mogących wystąpić na terenie leśnym. Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia pożarowe, gwałtownych wyładowań atmosferycznych, obfitych opadów deszczu i gradu oraz silnych porywów wiatru. Sprawdzono również oznakowanie dróg dojazdowych oraz ewakuacyjnych, łączność z kierownictwem obozu za pośrednictwem telefonii komórkowej i za pomocą radiotelefonu. Ponadto obecni na miejscu strażacy ze zmiany służbowej zapoznali się z warunkami i możliwością dojazdu na miejsce.

W celu sprawdzenia i przećwiczenia zachowania się harcerzy w sytuacji zagrożenia, przeprowadzono również próbną ewakuację obozu w wyznaczone miejsce zbiórki. Organizacja i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz zachowanie się opiekunów i harcerzy podczas próbnej ewakuacji zostały ocenione przez strażaków pozytywnie i bez uwag, Obóz harcerski na dzień dzisiejszy liczy 56 uczestników, w tym 7 osób personelu.

Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 4, sporządził dokumentacje z dzisiejszej wizytacji, której osobiście przewodniczył.    

Opracował: st. kpt. Paweł Nyk

Zdjęcia: Archiwum JRG-4 Chmielnik.

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 94

Odwiedzin od 05.02.2019 72197

Kubik-Rubik Joomla! Extensions