16 stycznia 2017r. w Kielcach przy ul. Biesak  na niestrzeżonym  przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego Skoda Fabia z lokomotywą spalinową bez podpiętego składu wagonów. Samochodem osobowym podróżowało dwie osoby natomiast lokomotywą maszynista wraz z dwoma manewrowymi. Po zderzeniu, samochód osobowy nabił się na zderzak lokomotywy i podczas wyhamowywania ściął słup trakcyjny, zatrzymując się na torowisku ok. 130 m od przejazdu kolejowego. Maszynista wraz z obsługą lokomotywy natychmiast udali się do osób uwięzionych w samochodzie osobowym, próbując udzielić im pomocy.

Działania przybyłych zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uzyskaniu informacji od maszynisty, że trakcja kolejowa w obrębie dwóch torowisk jest wyłączona oraz dotarciu ratowników do uwięzionych osób wraz ze sprzętem hydraulicznym oraz medycznym. Po przeprowadzonym rozpoznaniu w obecności lekarza z Pogotowia Ratunkowego, przystąpiono do wydobycia osób poszkodowanych z samochodu osobowego. Przytomną pasażerkę natychmiast przetransportowano do karetki Pogotowia Ratunkowego natomiast u kierującego pojazdem lekarz stwierdził zgon. Osoby podróżujące lokomotywą nie odniosły żadnych obrażeń i pozostały na miejscu wypadku.

Dalsze działania strażaków polegały na usunięciu pojazdu z torowiska oraz oświetleniu terenu akcji w celu umożliwienia pracy prokuratorowi oraz Policji. Po zakończeniu działań, zastępy powróciły do jednostki.

 

Opracował: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 3 Kielce

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 73

Odwiedzin od 05.02.2019 2369

Kubik-Rubik Joomla! Extensions