W dniu 25 stycznia 2018r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku gospodarczym, w którym miały znajdować się kotłownia wraz z warsztatem samochodowym. Z uwagi na duże zagrożenie również dla sąsiednich budynków, na miejsce zadysponowano 6 zastępów Państwowej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po przybyciu na miejsce działań stwierdzono, że w pomieszczeniu kotłowni z piecem na paliwo stałe, panuje silne zadymienie. Pomieszczenie znajdowało się w budynku gospodarczym murowanym, jednokondygnacyjnym, z dachem dwuspadowym o konstrukcji drewnianej, pokrytym eternitem. Oprócz kotłowni, znajdowały się w nim inne pomieszczenia przeznaczone na warsztat. Przed przybyciem strażaków właściciel podjął skuteczną próbę ugaszenia pożaru przy pomocy gaśnic. Wszystkie przebywające na posesji osoby znajdowały się poza budynkiem - nie doznały żadnych obrażeń.

Działania zastępów Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na tlące się urządzenie do obsługi klimatyzacji samochodowych. Po dogaszeniu, urządzenie wyniesiono na zewnątrz budynku, a pomieszczenie przewietrzono. Z paleniska pieca wybrano palące się paliwo stałe i ugaszono na zewnątrz budynku. Miejsce działań sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej nie stwierdzając ukrytych zarzewi ognia. Na miejscu działań obecne było Pogotowie Energetyczne oraz Policja. Po zakończeniu działań miejsce przekazano właścicielowi, a zastępy powróciły do koszar.

 

Opracował: mł. bryg. Piotr Witoń

Zdjęcia: JRG PSP Nr 1 Kielce

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 79

Odwiedzin od 05.02.2019 2375

Kubik-Rubik Joomla! Extensions