Od 24 do 26 stycznia 2018 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Kielcach, uczestniczyli w ćwiczeniach na zamarzniętych zbiornikach wodnych znajdujących się w Cedzynie, Strawczynie i Kielcach. Scenariusz ćwiczeń zakładał podjęcie dwóch osób, które ze względu na nieostrożność i kruchość pokrywy lodowej znalazły się w wodzie. Do działań ratowniczych wykorzystano sanie lodowe, kombinezony nurkowe przystosowane do działań w warunkach zimowych, skafandry ratunkowe i kamizelki asekuracyjne oraz linki ratownicze.
Strażacy podejmowali również próby wydobycia poszkodowanych przy pomocy ogólnodostępnego sprzętu, m.in. drabin nasadkowych. Duży wpływ na poprawę warunków pracy strażaków w czasie ćwiczeń miał namiot pneumatyczny z nagrzewnicą, który był zapleczem logistycznym.
Razem ze strażakami z Kielc ćwiczyły również jednostki z Ochotniczych Straży Pożarnych w Zagnańsku i Strawczynie.
Celem przeprowadzonych ćwiczeń było doskonalenie działań ratowniczych na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz procedur medycznych, alarmowania i ewakuacji.
Od 12 do 25 lutego 2018 r. w województwie świętokrzyskim będą trwały ferie zimowe, w związku z tym strażacy z Kielc apelują aby zachować rozwagę i nie wchodzić na zamarznięte rzeki, sadzawki, stawy i zalewy.

Opracował: kpt. Grzegorz Paluch

Zdjęcia: Archiwum JRG Nr 2 PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 78

Odwiedzin od 05.02.2019 2374

Kubik-Rubik Joomla! Extensions