29 stycznia 2018r. w miejscowości Miedziana Góra doszło do tragicznego w skutkach pożaru drewnianego domu jednorodzinnego. Pożarem objęty był cały budynek drewniany mieszkalny oraz elewacja ściany szczytowej murowanego budynku wykonana ze styropianu znajdującego się na tej samej działce. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej mieszkańcy przyległego budynku ewakuowali się na zewnątrz i nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Dowódca akcji uzyskał informację o możliwości przebywania wewnątrz budynku objętego ogniem starszej kobiety.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów gaśniczych w natarciu na palący się budynek oraz prądu gaśniczego w obronie sąsiedniego budynku. Po częściowym przygaszeniu ognia z zewnątrz ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony układu oddechowego weszli do wnętrza budynku z nawodnioną linią gaśniczą, jednocześnie przeszukując wnętrze obiektu. W trakcie przeszukania obiektu strażacy znaleźli ciało kobiety - niestety nie udało się jej uratować - obecny na miejscu lekarz Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon.

Dalsze działania zastępów straży pożarnej polegały na sukcesywnym dogaszaniu pożaru z jednoczesnym prowadzeniem prac rozbiórkowych spalonej konstrukcji budynku. Po dogaszeniu i przelaniu pogorzeliska i stwierdzeniu braku zagrożenia dla osób postronnych czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia przejęła Policja pod nadzorem Prokuratora.

 

Opracował: mł.bryg. Mariusz Góra

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 1 Kielce

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 79

Odwiedzin od 05.02.2019 2375

Kubik-Rubik Joomla! Extensions