4 kwietnia 2018r. w miejscowości Ruda Zajączkowska gm. Łopuszno, doszło do pożaru na strychu mieszkalnego budynku jednorodzinnego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów Straży Pożarnej ogniem objęta była więźba dachowa oraz ocieplenie stropu wykonanego z płyt OSB oraz płyt kartonowo-gipsowych.  Wszyscy mieszkańcy budynku ewakuowali się samodzielnie przed przybyciem strażaków nie odnosząc żadnych obrażeń.

Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na pożar. Po przygaszeniu ognia przystąpiono do wentylacji nadciśnieniowej przy użyciu wentylatora osiowego. Jednocześnie prowadzono prace rozbiórkowe sufitu podwieszanego celem dotarcia do zarzewi ognia z ciągłą kontrolą miejsca akcji przy pomocy kamery termowizyjnej.

Dalsze czynności polegały na usunięciu nadpalonych elementów konstrukcji sufitu podwieszanego oraz ewakuacji ocalałego mienia na zewnątrz budynku.

W działaniach które trwały ponad 3 godziny udział brało 6 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 24 ratowników.

 

Opracował: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 2 Kielce

 

 

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka