24 kwietnia 2018 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Bohaterów Warszawy w Kielcach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Państwowej Straży Pożarnej stwierdzono w pełni rozwinięty pożar mieszkania na III piętrze.  W wyniku rozpoznania uzyskano informację od mieszkańców bloku o tym, że w lokalu mieszkalnym objętym pożarem może znajdować się mężczyzna. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, i wprowadzeniu do mieszkania roty ratowników w celu lokalizacji i ewakuacji mężczyzny z miejsca objętego pożarem. Po ewakuacji poszkodowanego z mieszkania poza strefę zadymienia strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowany został mu natychmiast przekazany. Jednocześnie w trakcie poprzednich działań podano jeden prąd gaśniczy w natarciu na palące się mieszkanie.

Po lokalizacji i ugaszeniu pożaru, mieszkanie zostało dokładnie sprawdzone kamerą termowizyjną w celu lokalizacji potencjalnych ukrytych zarzewi ognia. Klatkę schodową oddymiono poprzez otwarcie okien na ostatniej kondygnacji i zastosowaniu wentylatora oddymiającego, a po zakończeniu działań zastępy wróciły do koszar.

 

Sporządził: mł. kpt. Maciej Bartusiak

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka