24 kwietnia 2018 r. na terenie hurtowni Meblopol przy ulicy Zagnańskiej w  Kielcach przeprowadzono ćwiczenia taktyczno-bojowe, których scenariusz zakładał powstanie pożaru w pomieszczeniu socjalnym na skutek zwarcia instalacji elektrycznej.

Przybyły na miejsce dowódca wraz zastępami Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach otrzymał informację na temat ilości osób które opuściły budynek oraz brakującej jednej osoby. Strażacy przystąpili do działań gaśniczych oraz jednoczesnego przeszukania pozostałych części budynku w celu znalezienia osoby poszkodowanej. Po odnalezieniu poszkodowanego ewakuowano go ze strefy zagrożenia i udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dalsze działania Straży Pożarnej polegały na ugaszeniu pożaru pomieszczenia i przewietrzeniu go wykorzystując wentylator osiowy.

Strażacy po zakończeniu ćwiczeń mieli okazję zapoznać się z budynkiem w zakresie układu dróg ewakuacyjnych, rozmieszenia pomieszczeń oraz wyposażenia w urządzenia przeciwpożarowe.

W ćwiczeniach udział brały 3 zastępy z JRG PSP Nr 2 w Kielcach oraz 1 zastęp z JRG PSP Nr 1 w Kielcach.

 

Opracował: st.asp. Marcin Źak

Zdjęcia: Archiwum JRG Nr 2 KM PSP w Kielcach

 

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka