6 Maja 2018r. w miejscowości Radlin gm. Górno doszło do pożaru budynku inwentarskiego w którym hodowane były kurczaki.  Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu czterech prądów wody w natarciu - dwa na dach budynku oraz dwa do wewnątrz obiektu przez otwory okienne w ścianach bocznych. Po przybyciu kolejnych zastępów OSP teren działań podzielono na trzy odcinki bojowe i podano dwa dodatkowe prądy wody.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do dogaszania i rozbiórki pozostałych elementów konstrukcji dachowej oraz stropu z desek, który wraz z izolacją uległ całkowitemu spaleniu. Po oddymieniu budynek sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając zarzewi ognia i nagrzanych powierzchni.

Na miejscu zdarzenia obecna była Grupa Operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach oraz Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach na czele z Komendantem Miejskim bryg. Sławomirem Karwatem, który przejął dowodzenie. Ponadto działania strażaków wspomagały służby takie jak: Pogotowie Ratunkowe, Policja, Powiatowy Lekarz Weterynarii i Nadzór Budowlany. Z Lekarzem Weterynarii ustalono, iż utylizacją padłych kurcząt zajmie się specjalistyczna firma z którą dzierżawca kurnika ma podpisaną umowę.

W działaniach które trwały ponad 4 godziny brało udział 13 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i 56 ratowników. Łączne straty zostały oszacowane na kwotę blisko 270 000 zł

 

Opracował: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 1 Kielce

 

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka