7 października 2018r.  do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Łagów – Gułaczów w powiecie kieleckim. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Kielc i Opatowa oraz ochotniczej straży pożarnej z Łagowa i Lechowa.

Po przybyciu ratowników  na miejsce wypadku stwierdzono, że samochód osobowy uderzył w budynek garażu. W pojeździe znajdowało się dwóch nieprzytomnych mężczyzn. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do kierowcy przy pomocy narzędzi hydraulicznych, ewakuacji go na noszach na zewnątrz pojazdu, a następnie przekazaniu go przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu, będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon obu mężczyzn. Jednocześnie z działaniami ratowniczymi prowadzono stabilizację uszkodzonej konstrukcji budynku (garażu) podporami „power-shore” oraz drewnianymi stemplami.

Po oględzinach budynku, przybyła na miejsce zdarzenia przedstawicielka Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, stwierdziła zagrożenie dla dalszego użytkowania budynku (został on zabezpieczony przed dostępem osób postronnych). Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję, poddano sorpcji substancje ropopochodne uwolnione z pojazdu w wyniku zderzenia.

W działaniach brało udział 7 zastępów  i 26 strażaków z powiatu kieleckiego i opatowskiego, w tym 2 zastępy ochotniczych straży pożarnych i 10 strażaków ochotników.

 

Opracował: mł. bryg. Piotr Witoń

Zdjęcia: Archiwum JRG I KM PSP w Kielcach

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 77

Odwiedzin od 05.02.2019 2373

Kubik-Rubik Joomla! Extensions