9 października 2018 roku o godzinie 07:35  stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Skorzeszyce w gminie Górno.

Na miejsce zadysponowane zostały zastępy z jednostki ratowniczo – gaśniczej nr 1 w Kielcach oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Jachowej. Po przybyciu ratowników na miejsce stwierdzono, że doszło do zderzenia 4 pojazdów osobowych, w których łącznie podróżowało 7 osób, w tym 2 dzieci. Osoby pozostawały w pojazdach, a dostęp do nich był zachowany. Droga krajowa nr 74 była zablokowana w obydwu kierunkach. Na miejsce przyleciał śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego oraz przyjechały zespoły ratownictwa medycznego. 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy osobom poszkodowanym. W pojazdach zostały również odłączone akumulatory. Do szpitala zabranych zostało łącznie 5 osób (w tym 2 dzieci), natomiast 2 pozostałe osoby uczestniczące w wypadku, po przebadaniu przez lekarza, pozostały na miejscuzdarzenia. Uszkodzone pojazdy przemieszczono na pobocze drogi celem ich późniejszego odholowania przez pomoc drogową. Uwolnione w wyniku wypadku substancje ropopochodne zostały zneutralizowane oraz zebrane.

Opracowanie: mł. bryg. Piotr Witoń

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Kielcach

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 73

Odwiedzin od 05.02.2019 2369

Kubik-Rubik Joomla! Extensions