4 października 2018 roku w Chmielniku na drodze krajowej nr 73 doszło do wypadku z udziałem pojazdu osobowego oraz motocykla. Na miejsce zdarzenia dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach zadysponował 2 zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 4 w Chmielniku. W wyniku zdarzenia ranny został motocyklista, natomiast dwie osoby podróżujący samochodem osobowym nie doznały obrażeń.

Pierwsze działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu motocykliście. Następnie ranny został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Pozostałe działania zastępów polegały na odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz poddaniu sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych.

W działaniach, które trwały blisko 2 godziny udział brały: 2 zastępy z JRG PSP Nr 4 w Chmielniku, zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR i Policja.

 

Opracowanie: bryg. Szymon Górski

Zdjęcia :archiwum KM PSP

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 19

Odwiedzin od 05.02.2019 10152

Kubik-Rubik Joomla! Extensions