19 października 2018 roku, do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej S 7 w miejscowości Chęciny. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu z Państwowej Straży Pożarnej, stwierdzono, że doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów:

- Ciągnik siodłowy Volvo FH13 z naczepą do przewozu cementu,

- Ciągnik siodłowy Volvo FH z naczepą,

- Samochód dostawczy Iveco.

Kierujący pojazdami marki Volvo nie odnieśli żadnych obrażeń. Pojazdem Iveco podróżował tylko kierowca, który w wyniku zderzenia został zakleszczony w pojeździe. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Na czas prowadzonych działań ratowniczych droga została zamknięta, a  Policja wyznaczyła objazdy. Przybyłe zastępy Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej po przeprowadzonym rozpoznaniu niezwłocznie przystąpiły do udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zakleszczonemu kierowcy - czynności wykonywano pod nadzorem Koordynatora Działań Medycznych. Jednocześnie przystąpiono do wykonania dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Niestety po wydobyciu  poszkodowanego z pojazdu lekarz z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził jego zgon. Teren prowadzonych działań oświetlono najaśnicami oraz zabezpieczono pojazdy.

Po zakończeniu czynności przez Policję pod nadzorem Prokuratora,  powstałą plamę substancji ropopochodnej usunięto przy użyciu sorbentu.

Na miejsce wypadku przybyli: oficer operacyjny KM PSP, pomoc drogowa oraz przedstawiciel zarządcy drogi. Po usunięciu uszkodzonych pojazdów przez pomoc drogową działania zakończono. W działaniach brały udział trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz trzy zastępy z OSP  (Chęciny, Wolica, Wola Murowana) łącznie 20 ratowników,

 

Opracował: st.kpt. Marek Dyk

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 3 w Kielcach

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 21

Odwiedzin od 05.02.2019 10154

Kubik-Rubik Joomla! Extensions