22 października 2018 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o karambolu sześciu pojazdów w miejscowości Belno gm. Bieliny. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Nr 1 z Kielc oraz  Ochotniczej Straży Pożarnej z Lechowa i Belna wraz z Pogotowiem Ratunkowym i Policją.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że w zdarzeniu uczestniczył  bus, samochód dostawczy, samochód osobowy i trzy ciężarówki. Przejazd drogą był całkowicie zablokowany w obydwu kierunkach. Wszyscy uczestnicy kraksy w chwili przybycia na miejsce zdarzenia służb ratunkowych znajdowali się poza pojazdami.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu zdrowia osób uczestniczących w kolizji oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów poszczególnych pojazdów. Na miejsce przybył Zastęp Ratownictwa Medycznego, Policja, przedstawiciel GDDKiA oraz pomoc drogowa. Wszystkie pojazdy, oprócz ciężarowego Volvo, który miał zablokowane hamulce zostały usunięte z jezdni na boczną, szutrową drogę . Rozlane płyny ropopochodne zostały poddane sorpcji . Do zakończenia czynności prowadzonych przez Policję oraz usunięcia z drogi blokującego jeden pas ruchu samochodu ciężarowego, na miejscu pozostawiono dwa zastępy Straży Pożarnej w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia.

Po odholowaniu unieruchomionej ciężarówki przez Pomoc Drogową zastępy zakończyły działania i powróciły do koszar.

W działaniach brało udział 5 zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej oraz 18 strażaków.

 

Opracował: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 23

Odwiedzin od 05.02.2019 10156

Kubik-Rubik Joomla! Extensions