28 października w miejscowości Suków gm. Daleszyce doszło do wypadku z udziałem karetki Pogotowia Ratunkowego która jechała do wezwania, samochodu osobowego Audi 80 w którym podróżowało małżeństwo z dzieckiem oraz Opla Astry w którym podróżowało małżeństwo z dwójką dzieci. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia sił i środków Straży Pożarnej w samochodach biorących udział w zdarzeniu znajdował się tylko kierowca Audi, który był pod opieką będącego na miejscu Pogotowia Ratunkowego. Kilka minut wcześniej z miejsca zdarzenia odjechały dwie karetki pogotowia, w których jak później ustalono znajdowały się: matka z dzieckiem z samochodu Audi oraz ratownik medyczny z Mercedesa – karetki pogotowia. 

Działania Jednostek Ochrony Pożarowej polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy Audi przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie ułożeniu go na deskę i przetransportowaniu do karetki pogotowia. Jednocześnie w pojazdach odłączono akumulatory. Pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu nie wymagały udzielenia pomocy medycznej.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję i zabraniu rozbitych pojazdów przez pomoc drogową, działania strażaków polegały na usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych.
W działaniach trwających ponad 3 godziny brało udział 5 zastępów Straży Pożarnej oraz 22 ratowników.

 

Opracował: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 137

Odwiedzin od 05.02.2019 10619

Kubik-Rubik Joomla! Extensions