9 listopada 2018r.  do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Życiny gm.Raków. Po przybyciu na miejsce Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej okazało się, że zderzyły się 3 pojazdy: samochód osobowy VW Passat, dostawczy Iveco z przyczepą i ciężarowy Volvo z naczepą. Poszkodowanym w zdarzeniu został kierujący Passatem, który przez Zespół Ratownictwa Medycznego został zabrany do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie wymagali udzielenia pomocy medycznej.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na kierowaniu ruchem drogowym do czasu przybycia na miejsce zdarzenia Policji.  Po wykonaniu przez Policję czynności dochodzeniowo-śledczych samochód Iveco wyciągnięto z przydrożnego rowu za pomocą wyciągarki samochodowej, a przyczepkę usunięto z drogi i zabezpieczono ją na poboczu. 

W działaniach które trwały prawie 3 godziny udział wzięło 5 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 17 ratowników.

Opracował: asp.sztab. Rafał Gwóźdź

Zdjęcia: archiwum JRG-4 Chmielnik

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 75

Odwiedzin od 05.02.2019 2371

Kubik-Rubik Joomla! Extensions