30 listopada 2018 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Kielcach przyjął zgłoszenie o wypadku samochodowym w Kielcach na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja i Zagnańskiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Nr 2 w Kielcach. Po przybyciu Straży pożarnej na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Citroen C5 i Opel Mokka. Pojazdem marki Citroen podróżowały dwie osoby, Oplem natomiast jedna osoba.  Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego osobom biorącym udział w zdarzeniu oraz odłączeniu akumulatorów w samochodach. Przybyłe na miejsce Zespoły Ratownictwa Medycznego przebadały uczestników zdarzenia, po czym osoba kierująca Oplem została zabrana do szpitala.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję i usunięciu uszkodzonych pojazdów przez pomoc drogową Straż Pożarna usunęła powstałą w wyniku zdarzenia plamę płynów eksploatacyjnych.

Działania trwały ok. 2 godziny. Brały w nich udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej (7 ratowników), Policja, Pogotowie Ratunkowe i pomoc drogowa.

Opracował: mł. kpt. Grzegorz Zimecki

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 2 Kielce

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 73

Odwiedzin od 05.02.2019 2369

Kubik-Rubik Joomla! Extensions