1 grudnia 2018 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Rynek 13 w Pierzchnicy. Po przybyciu jednostek Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia, pożarem objęte były dwa pomieszczenia na I piętrze.

Działania Strażaków polegały na odłączeniu dopływu energii elektrycznej do budynku, a następnie podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wnętrza pomieszczeń objętych pożarem i jednego prądu w obronie na sąsiedni budynek. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do usunięcia na zewnątrz budynku tlących się elementów wyposażenia a następnie dogaszania ich poprzez obfite przelanie wodą. Zadymione pomieszczenia przewietrzono przy użyciu wentylatora osiowego, a budynek skontrolowano kamerą termowizyjną  aby wykluczyć obecność ewentualnych zarzewi ognia. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. bryg. Sławomir Karwat oraz  grupa operacyjna KM PSP. Na miejscu obecne było Pogotowie Ratunkowe, Policja i Pogotowie Energetyczne.

 

Opracował: kpt. Paweł Nyk

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 4 Chmielnik

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 78

Odwiedzin od 05.02.2019 2374

Kubik-Rubik Joomla! Extensions