4 grudnia 2018 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Kielcach przyjął zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Chęciny na trasie S7  w kierunku Krakowa. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Nr 3 w Kielcach oraz zastęp OSP Wolica. Po przybyciu Straży Pożarnej na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że samochód dostawczy Mercedes Sprinter przewożący watolinę uderzył w ekran dźwiękochłonny, następnie przewrócił się i częściowo  zablokował jeden pas jezdni. Kierowca, który sam podróżował autem, wyszedł z niego o własnych siłach.

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu wsparcia psychicznego poszkodowanemu a następnie odłączeniu klemy akumulatora  w aucie i zasypaniu plamy substancji ropopochodnej sorbentem Przybyły na miejsce  Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał mężczyznę i zadecydował o zabraniu go do szpitala. Po zakończeniu działań zastępy udały się do koszar, na miejscu pozostała Policja, która zabezpieczała miejsce zdarzenia do czasu uprzątnięcia pojazdu przez pomoc drogową.

Działania ratownicze trwały ok. 3 godzin, brały w nich udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej (7 ratowników), 1 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej (4 osoby), Policja, Pogotowie Ratunkowe  i pomoc drogowa.

Opracował: ogn. Kałuża Michał

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 3 Kielce

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 73

Odwiedzin od 05.02.2019 2369

Kubik-Rubik Joomla! Extensions