20 grudnia 2018 roku dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach, przyjął zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Podzamcze gm. Chęciny na drodze S7. W chwili przybycia Straży Pożarnej na miejscu zdarzenia obecny był patrol Policji oraz Pogotowie Ratunkowe. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej tył jednego z  pojazdów był zawieszony na barierze ochronnej, a w samochodzie marki PEUGEOT 206 znajdował się zakleszczony kierowca, natomiast w samochodzie marki OPEL ASTRA podróżowało cztery osoby w tym trzy zakleszczone.

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na oświetleniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do czterech osób zakleszczonych w pojazdach przy użyciu sprzętu hydraulicznego. U osoby  wydobytej z pojazdu marki  PEUGEOT lekarz stwierdził zgon. Pozostałym osobom poszkodowanym pomocy medycznej udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego i przetransportował je do szpitala.

Dalsze czynności Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu plamy substancji ropopochodnej na jezdni przy pomocy sorbentu. Po dokonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych przez Policję pod nadzorem Prokuratora, pojazdy z jezdni uprzątnęła Pomoc Drogowa. Ruch na drodze krajowej na czas prowadzenia działań ratowniczych był zablokowany.

W działaniach ratowniczych które trwały prawie 5 godzin, udział brały 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 4 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, łącznie 31 strażaków – ratowników.

Opracowanie: st. kpt. Marek Dyk

Zdjęcia: Archiwum JRG nr 3 w Kielcach.

 

 

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 10038

Kubik-Rubik Joomla! Extensions