26 grudnia 2018 roku do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Kielcach, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku magazynowego, częściowo zaadaptowanego na cele mieszkalne oraz koparko – ładowarki, zaparkowanej obok tego budynku.

W chwili  przyjazdu zastępów Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia, ogniem objęte było całe wnętrze budynku magazynowego oraz koparko – ładowarka. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej  w pierwszej fazie działań polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia,  podaniu dwóch prądów  wody do wnętrza budynku oraz jednego prądu piany ciężkiej na palącą się koparko-ładowarkę. Po zlokalizowaniu pożaru ratownicy wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego, weszli do środka budynku i przystąpili do dogaszania pożaru.  Niestety w trakcie przeszukania pomieszczeń ratownicy odnaleźli zwęglone zwłoki człowieka oraz  trzy butle propan- butan, które po wyniesieniu na zewnątrz obficie schłodzono prądem wody. 

Pomieszczenia magazynowe oraz koparko-ładowarkę skontrolowano przy użyciu kamery termowizyjnej, nie stwierdzając zarzewi ognia. Obecna na miejscu zdarzenia Policja prowadziła czynności dochodzeniowo-śledcze pod nadzorem prokuratora.  W działaniach gaśniczych, które trwały ponad 2 godziny brało udział sześć  zastępów Straży Pożarnej i 25 strażaków, w tym zastęp z OSP Tokarnia, OSP Wolica, OSP Chęciny.

Opracowanie : st. kpt. Marek Dyk

Zdjęcia: Archiwum JRG nr 3 w Kielcach.

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 10038

Kubik-Rubik Joomla! Extensions