5 stycznia 2019 roku do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego. Na  miejscu zdarzenia dowódca akcji w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdził, że wypadkowi uległy dwa samochody: osobowy Citroen Xsara oraz ciężarowy DAF. Pierwszej pomocy rannej kobiecie z samochodu osobowego udzielił mł.asp. Marcin Kaniowski, strażak z JRG PSP Nr 3 w Kielcach, który podróżował drogą krajową nr 74.

Wykonał on ręczną stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa, jednocześnie udrożniając drogi oddechowe poszkodowanej kobiecie. Następnie wspólnie z  lekarzem, który także był świadkiem zdarzenia udzielił dalszej pomocy poszkodowanej, która do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego pozostawała pod ich opieką.

Działania przybyłych zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz zakręceniu butli z gazem w samochodzie osobowym. Poszkodowana kobieta po zaopatrzeniu medycznym została przetransportowana do szpitala. Następnie po zabraniu samochodu osobowego przez pomoc drogową oraz po zakończeniu czynności przez funkcjonariuszy Policji jezdnię uprzątnięto z rozbitych elementów karoserii.

W działaniach ratowniczych brało udział 4 zastępy straży pożarnej i 20 strażaków, w tym 2 zastępy OSP z terenu gminy Mniów.

 

Opracował: mł.bryg. Łukasz Bębenek

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 10038

Kubik-Rubik Joomla! Extensions