10 stycznia 2019 roku do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Kielcach, wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu na budynku administracyjnym PKP PLK S.A. przy ul. Żelaznej. 

W chwili przybycia zastępów Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia, ogniem objęty był dach budynku w obrębie przewodu dymowego. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej w pierwszej fazie polegały na ewakuacji 47 osób z budynku oraz wyłączeniu napięcia elektrycznego.  Po dotarciu ratowników na dach budynku i ugaszeniu pożaru przystąpiono do usunięcia nadpalonej konstrukcji dachu. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi wdrożono proces wygaszania pieca c.o oraz monitorowania stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach budynku. Po oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń, urządzenia pomiarowe nie wykazały zarzewi ognia na terenie pogorzeliska oraz obecności tlenku węgla (czadu) w pomieszczeniach.

Dzięki sprawnej akcji ratowniczo-gaśniczej strażaków nikt z osób przebywających w budynku nie odniósł obrażeń oraz w dużym stopniu zminimalizowano straty po pożarowe.

W działaniach gaśniczych, które trwały ponad 2 godziny brało udział sześć  zastępów straży pożarnej i 19 strażaków.

Opracowanie : st. kpt. Marek Dyk

Zdjęcia: Archiwum JRG nr 3 w Kielcach.

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 10038

Kubik-Rubik Joomla! Extensions