25 stycznia 2019 roku do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Kielcach, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Kielcach przy ul. Piekoszowskiej. 

W chwili przybycia zastępów Straży Pożarnej na miejscu zdarzenia obecne było Pogotowie Ratunkowe, które udzielało pomocy medycznej mężczyźnie przebywającemu wcześniej  w środowisku pożaru. Pożarem objęty był cały pokój wraz z jego wyposażeniem. 

Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej w pierwszej fazie działań polegały na ewakuacji mężczyzny z pomieszczenia sąsiedniego i przekazaniu go do Zespołu Ratownictwa Medycznego (ZRM).  Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do wentylacji nadciśnieniowej pomieszczeń. Nadpalone, tlące się elementy usunięto na zewnątrz budynku i dokładnie przelano wodą. Po oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń, urządzenia pomiarowe nie wykazały zarzewi ognia na terenie pogorzeliska oraz obecności tlenku węgla (czadu) w pomieszczeniach.

Dzięki sprawnej akcji ratowniczo-gaśniczej strażaków, uratowano zdrowie i życie mężczyźnie  oraz  nie dopuszczono do rozprzestrzenienia się pożaru przez drewniany strop na strych budynku.

W działaniach gaśniczych, które trwały ponad 1 godzinę brały udział cztery zastępy straży pożarnej i 17 strażaków oraz Policja, Pogotowie Ratunkowe, Pogotowie Energetyczne.

Opracowanie : st. kpt. Marek Dyk

Zdjęcia: Archiwum JRG nr 3 w Kielcach.

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 116

Odwiedzin od 05.02.2019 22063

Kubik-Rubik Joomla! Extensions