10 lutego 2019r. w miejscowości Radlin gm. Górno doszło do pożaru budynku mieszkalnego, który pełnił rolę letniej kuchni. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej pożarem objęty był cały parter budynku oraz część dachu. Na zewnątrz znajdował się poszkodowany mężczyzna, któremu pomocy udzielił Zastęp Ratownictwa Medycznego przybyły wraz z jednostkami Straży Pożarnej.

Z informacji udzielonych przez mieszkańców posesji ustalono, że w budynku prawdopodobnie nastąpił wybuch gazu, a w środku znajduje się butla 11 kg propan-butan. Działania Straży Pożarnej polegały na odłączeniu energii elektrycznej w płonącym budynku oraz podaniu trzech prądów wody: jeden w obronie stojącego obok domu mieszkalnego i dwa w natarciu na palący się budynek.

Podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych zlokalizowano butlę 11 kg, którą wyniesiono z miejsca pożaru w osłonie prądu mgłowego w bezpieczne miejsce. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenie oddymiono przy pomocy wentylatora osiowego, oraz przystąpiono do wyrzucania spalonych pozostałości wyposażenia na zewnątrz, które przelewano wodą. Część więźby dachowej wraz z przekryciem oraz całą drewnianą powałę rozebrano i usunięto na zewnątrz. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną nie stwierdzając zarzewi ognia.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych które trwały prawie 3 godziny wzięło udział 7 zastępów Straży Pożarnej oraz 28 strażaków.

 

Opracował: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 96

Odwiedzin od 05.02.2019 17770

Kubik-Rubik Joomla! Extensions