15 lutego 2019 roku  do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kotłowni domu jednorodzinnego w miejscowości Celiny w gminie Chmielnik.  Właściciel budynku przed przybyciem zastępów straży pożarnej podjął nieskuteczną próbę ugaszenia pożaru przy pomocy węża ogrodowego. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej okazało się, że w kotłowni zapaliło się nagromadzone drewno opałowe.  Strażacy  zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie budynku w energię elektryczną, a następnie podali jeden prąd wody w natarciu do wnętrza kotłowni.  Jednocześnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy właścicielowi posesji, do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego. Ratownicy PSP zastosowali tlenoterapię oraz wsparcie psychiczne wobec mężczyzny, który kilka minut przebywał w zadymionej strefie.  

Po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego mężczyzna został przebadany i pozostał na miejscu zdarzenia. Dzięki szybkiej reakcji zastępów Państwowej Straży Pożarnej, pożar nie rozprzestrzenił się na pomieszczenia mieszkalne znajdujące się na parterze budynku.  Po ugaszeniu pożaru miejsce zdarzenia w obecności Policji zostało przekazane właścicielom.

W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG PSP nr 4 w Chmielniku oraz zastęp OSP Piotrkowice.

Opracowanie:  kpt. Paweł Nyk.       

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 4 w Chmielniku    

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 143

Odwiedzin od 05.02.2019 6561

Kubik-Rubik Joomla! Extensions