24 marca 2019 roku do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie, o zderzeniu pociągu z samochodem osobowym.

Na miejscu zdarzenia okazało się, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Lesica doszło do zderzenia pociągu osobowego relacji Częstochowa-Kielce i samochodu osobowego marki Nissan Primera. W momencie przybycia zastępów Straży Pożarnej trzy osoby podróżujące samochodem znajdowały się poza pojazdem i do czasu przybycia na miejsce Pogotowia Ratunkowego przebywały pod opieką strażaków, którzy prowadzili wsparcie psychiczne.

W chwili zderzenia w pociągu podróżowało 77 osób. Pasażerowie podróżujący pociągiem nie odnieśli żadnych obrażeń i pod opieką kierownika pociągu, udali się na pobliski peron w miejscowości Rykoszyn, skąd odjechali w dalszą podróż kolejnym pociągiem. Droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana w obu kierunkach, natomiast ruch kolejowy odbywał się jednym torem z ograniczeniem prędkości w miejscu wypadku.

Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu przejazdu kolejowego, sorpcji plamy substancji ropopochodnej  oraz odłączeniu instalacji elektrycznej i LPG w pojeździe osobowym. Na miejsce zdarzenia przybyły następujące służby: Policja, Straż Ochrony Kolei, zawiadowca PKP, kontroler drogowy Zakładu Linii Kolejowych Kielce - przewodniczący Komisji Kolejowej. Po zakończeniu czynności przez Policję, pojazdy zostały przekazane właścicielom.

W działaniach brało udział pięć zastępów Straży Pożarnej i siedemnastu ratowników.

 

Opracował: asp.sztab. Marcin Haluch

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 10038

Kubik-Rubik Joomla! Extensions