25 marca 2019 roku doszło do pożaru w zakładzie recyklingu elektrośmieci w Kielcach przy ul. Wrzosowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że na terenie zakładu MB Recykling przetwarzającego elektrośmieci  doszło do zapalenia się pyłu powstałego w procesie technologicznym przeróbki urządzeń chłodniczych. Cały proces technologiczny znajdował się wewnątrz otwartej hali o konstrukcji stalowej pokrytej dachem  z plandeki.  W wyniku zapalenia się pyłu nagromadzonego na dachu kontenera doszło do spalenia części dachu z plandeki znajdującego się bezpośrednio nad linią technologiczną. Nie było osób poszkodowanych.

Pożar pyłu na dachu kontenera ugaszono podając jeden rozproszony prąd wody szybkiego natarcia z drabiny D10W oraz przy użyciu gaśnicy proszkowej. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ratowniczo-gaśniczej udało się szybko zlokalizować pożar i nie dopuścić do zniszczenia linii technologicznej zakładu.

Zarówno kontener jak i znajdująca się wewnątrz instalacja do przeróbki urządzeń chłodniczych zostały sprawdzone przy użyciu kamery termowizyjnej, nie stwierdzając zarzewi ognia.

W działaniach trwających ponad 2 godziny udział brało 8 zastępów Straży Pożarnej i 30 strażaków.

 

Opracowanie: asp. sztab. Norbert Adamczyk

Zdjęcia: archiwum KM PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 10038

Kubik-Rubik Joomla! Extensions