1 kwietnia 2019 roku dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Kielcach, przyjął zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych w miejscowości Nowiny ul. Perłowa.  W chwili przybycia Straży Pożarnej na miejscu zdarzenia obecny był patrol Policji.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej stwierdzono, że pojazdem Mazda podróżowały dwie osoby, które opuściły pojazd o własnych siłach. Natomiast pojazdem Fiat Punto podróżował tylko kierowca, który był nieprzytomny i zakleszczony w pojeździe.   

Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do osoby zakleszczonej w pojeździe przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Podczas wykonywaniu dostępu u osoby zakleszczonej lekarz stwierdził zgon. Pozostałym osobom poszkodowanym pomocy medycznej udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego, po czym przetransportował kierowcę Mazdy do szpitala.

Dalsze czynności Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu plamy substancji ropopochodnej na jezdni i chodniku przy pomocy sorbentu. Po dokonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych przez Policję pod nadzorem Prokuratora, ciało z pojazdu Fiat wydobyto. Następnie Pomoc Drogowa uprzątnęła uszkodzone pojazdy z drogi. Ruch na drodze  na czas prowadzenia działań ratowniczych był zablokowany.

W działaniach ratowniczych które trwały ponad 3 godziny, udział brały 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, łącznie 14 strażaków – ratowników, oraz służby współdziałające Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne i Pomoc Drogowa.

Opracowanie: st. kpt. Marek Dyk

Zdjęcia: Archiwum JRG nr 3 w Kielcach.

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 10038

Kubik-Rubik Joomla! Extensions