10 kwietnia 2019 roku dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Kielcach, przyjął zgłoszenie o zderzeniu czołowym dwóch samochodów osobowych w miejscowości Piekoszów przy ul. Kolejowej. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej stwierdzono, że pojazdem Volkswagen i Skoda podróżowali tylko kierowcy, którzy opuścili pojazdy o własnych siłach.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu zaworu gazu przy butli w pojeździe Skoda. Jednocześnie ratownicy dwóm osobom poszkodowanym udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Następnie po udzieleniu pomocy medycznej osoby te zostały zabrane do szpitala. Plamę płynów eksploatacyjnych znajdującą się na jezdni i poboczu posypano sorbentem. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez Policję, zużyty sorbent oraz pozostałości pokolizyjne zostały uprzątnięte przez zarządcę drogi.

W działaniach brał udział jeden zastęp z OSP i dwa zastępy z PSP oraz służby współdziałające Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Pomoc Drogowa oraz Zarządca Drogi.

Opracowanie: st. kpt. Marek Dyk

Zdjęcia: Archiwum JRG nr 3 w Kielcach.

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 05.02.2019 10038

Kubik-Rubik Joomla! Extensions