13 kwietnia 2019 roku w godzinach porannych, do stanowiska kierowania komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie, dotyczące pożaru altanki na terenie ogródków działkowych w Kielcach, przy ul. Bohaterów Warszawy.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono rozwinięty pożar drewnianej altany. Działania zastępów Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na pożar, oraz jednego prądu gaśniczego w obronie zagrożonych obiektów. Jednocześnie prowadzono przeszukanie altany - nie stwierdzono obecności żadnych osób w obiekcie. Z wnętrza budynku wyniesiono 2 turystyczne butle gazowe, które poddano procesowi chłodzenia za pomocą rozproszonego prądu gaśniczego i monitorowano ich temperaturę za pomocą kamery termowizyjnej.
Po opanowaniu pożaru przystąpiono do oddymiania altany oraz prac rozbiórkowych, połączonych z przelewaniem nadpalonych elementów w celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia. Pogorzelisko zostało także dokładnie sprawdzone kamerą termowizyjną, która nie wykazała podwyższonej temperatury elementów konstrukcji altany. Przybyła na miejsce Policja rozpoczęła czynności dochodzeniowe, mające na celu ustalenie okoliczności powstania pożaru.

 

Opracowanie: mł. kpt. Maciej Bartusiak

Zdjęcia: Archiwum KM PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 57

Odwiedzin od 05.02.2019 68535

Kubik-Rubik Joomla! Extensions