19 maja 2019r. w miejscowości Miedziana Góra doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Mitsubishi Galant i Opel Insignia. Pojazdy znajdowały się na jednym pasie drogi blokując ruch w kierunku Kielc. Wszystkie osoby uczestniczące w wypadku samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem Straży Pożarnej. Będący na miejscu zdarzenia Zastęp Ratownictwa Medycznego po przebadaniu uczestników zdarzenia zdecydował o ich hospitalizacji.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Podczas dojazdu do wypadku druga karetka Pogotowia Ratunkowego zderzyła się z samochodem osobowym marki Jeep Cherokee. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Na miejsce przybył technik policyjny, który prowadził czynności wyjaśniające okoliczności powstania zdarzenia.

Dalsze działania Straży Pożarnej polegały na pomocy załodze Pogotowia Ratunkowego w przetransportowaniu osób poszkodowanych do karetki oraz na usunięciu plamy płynów eksploatacyjnych.

W działaniach które trwały prawie 3 godz. udział wzięło 4 zastępy Straży Pożarnej oraz 19 ratowników.

 

Opracował: mł.kpt. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 42

Odwiedzin od 05.02.2019 68520

Kubik-Rubik Joomla! Extensions