10 czerwca 2019 roku dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Kielcach, przyjął zgłoszenie o zderzeniu się dwóch samochodów osobowych.  W chwili przybycia zastępów straży pożarnej na miejscu zdarzenia obecny był patrol Policji, zespół ratownictwa medycznego oraz dh. Wojciech Kozieł oraz ratownik medyczny Hubert Szczechla, którzy najechali na wypadek drogowy, a następnie podjęli próbę uwolnienia zakleszczonej osoby w pojeździe, przed przybyciem służb ratowniczych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pojazdem corvette podróżowała jedna osoba, która opuściła pojazd o własnych siłach. Natomiast pojazdem volkswagen golf  podróżowały dwie osoba. Pasażerka pojazdu była nieprzytomna i zakleszczona w pojeździe. Natomiast kierujący opuścił pojazd o własnych siłach.

Działania strażaków w pierwszej fazie akcji polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do osoby zakleszczonej w pojeździe przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Pozostałym osobom poszkodowanym pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego, po czym przetransportował kierujących pojazdami do szpitala. Mimo szybkiego wydobycia osoby poszkodowanej z pojazdu, i prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej kobiety nie udało się uratować. Dalsze czynności straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu plamy substancji ropopochodnej na jezdni przy pomocy sorbentu oraz zabezpieczeniu pojazdów. Po dokonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych przez Policję jezdnię uprzątnięto z pozostałości powypadkowych oraz zebrano zużyty sorbent. Ruch na drodze  wojewódzkiej w czasie prowadzonych działań ratowniczych odbywał się jednym pasem ruchu. Natomiast niestrzeżony przejazd kolejowy był wyłączony z ruchu drogowego.

W działaniach ratowniczych które trwały ponad 4 godziny, udział brało 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, łącznie 16 strażaków oraz służby współdziałające Policja, Państwowe Ratownictwo Medyczne i Pomoc Drogowa.

Opracowanie: st. kpt. Marek Dyk

Zdjęcia: Archiwum JRG nr 3 w Kielcach.

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 40

Odwiedzin od 05.02.2019 68518

Kubik-Rubik Joomla! Extensions