8 lutego 2020r. w miejscowości Huta Nowa gm. Bieliny doszło do pożaru budynku gospodarczego zaadaptowanego na przydomowy warsztat, oraz przyległych do niego budynków gospodarczych znajdujących się na sąsiedniej posesji.

Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej mieszkańcy wyprowadzili z budynku samochód osobowy, ciągnik rolniczy oraz butle turystyczne. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu pięciu prądów wody w natarciu na pożar. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych w jednym z pomieszczeń  budynku gospodarczego zawalił się  sufit, który utrudniał zlokalizowanie pożaru. W tym celu przy użyciu pił spalinowych strażacy usunęli konstrukcję zawalonego sufitu co umożliwiło skuteczne dotarcie prądów wody do źródła ognia.

Po zlokalizowaniu pożaru ratownicy przystąpili do rozbiórki nadpalonej więźby dachowej oraz pozostałości sufitu, a następnie miejsce pożaru dokładnie sprawdzili kamerą termowizyjną nie stwierdzając zagrożenia pożarowego.

O zaistniałym zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

W działaniach trwających ponad 3 godziny udział wzięło 6 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej  oraz 27 strażaków.

 

Opracował: mł.kpt. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 1 Kielce

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 54

Odwiedzin od 05.02.2019 68532

Kubik-Rubik Joomla! Extensions