11 lutego 2020 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Długojów.

Według informacji ze zgłoszenia wynikało, że autokar szkolny marki Autosan zsunął się do rowu z powodu śliskiej nawierzchni drogi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów z JRG PSP Nr 2 w Kielcach stwierdzono, że autobus prawą stroną znajduje się w rowie, a lewe koła pojazdu znajdują się częściowo na jezdni i poboczu drogi. Autobusem podróżowało 10-cioro dzieci oraz kierowca i opiekunka.

Pojazd przewoził uczniów do szkoły w Tumlinie. Podróżujący zostali ewakuowani przez kierowcę przez okno stanowiące wyjście bezpieczeństwa przed przybyciem straży pożarnej. Żadna z osób nie została poszkodowana.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ocenie możliwości wyciągnięcia autobusu na drogę. Na miejsce zadysponowano ciężki samochód ratownictwa drogowego SCRt Mega City z JRG PSP Nr 1 w Kielcach i po jego przybyciu przystąpiono do podpinania lin wyciągarek do autobusu w celu jego wyciągnięcia na drogę. Na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy urzędu gminy Zagnańsk, Policja oraz Służba Leśna. Po wyciągnięciu pojazdu na drogę, miejsce zdarzenia i autobus przekazano protokolarnie przedstawicielowi z urzędu gminy Zagnańsk.

W zdarzeniu, które trwało niespełna 4 godziny udział brały 4 zastępy straży pożarnej, oraz 16 strażaków.

Sporządził: bryg. Szymon Górski.

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 2 KM PSP w Kielcach.

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 49

Odwiedzin od 05.02.2019 68527

Kubik-Rubik Joomla! Extensions