21 lutego 2020 roku do stanowiska kierowania komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego przy ulicy Rzeszowskiej w Kielcach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pożarem objęta była kotłownia oraz strych w parterowym budynku mieszkalnym o konstrukcji drewnianej. Osoba zamieszkująca w budynku znajdowała się na zewnątrz. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu napięcia elektrycznego w budynku i ugaszeniu pożaru.

W trakcie prowadzonych działań gaśniczych z pomieszczenia kuchni i kotłowni ratownicy wynieśli na zewnątrz dwie butle 11kg z gazem propan-butan. Po dogaszeniu pożaru i oddymieniu budynku pogorzelisko oraz cały budynek sprawdzono kamerą termowizyjną i detektorem czterogazowym - nie stwierdzając zagrożenia. Na miejsce zdarzenia przybył z-ca prezydenta  miasta Kielce – p. Marcin Różycki, który zapoznał się z sytuacją pożarową i materialną osoby zamieszkującej w budynku. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do macierzystych jednostek.

W działaniach trwających ponad 2,5 godziny udział wzięło 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej  w sumie 18 strażaków.

Opracował: ogn. Michał Kałuża

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 3 Kielce

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 61

Odwiedzin od 05.02.2019 68539

Kubik-Rubik Joomla! Extensions