3 czerwca 2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Szyszczyce w gminie Chmielnik.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji znajdującej się przy drodze. Pojazdem podróżowały dwie osoby, z czego jedna z nich wyszła o własnych siłach z pojazdu i w chwili przybycia straży pożarnej znajdowała się poza rozbitym samochodem. Kierowca natomiast znajdował się w samochodzie.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w obecności lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego ratownicy z JRG PSP nr 4 w Chmielniku wydobyli poszkodowaną osobę z pojazdu i na desce ortopedycznej przetransportowali do Karetki Pogotowia. Osoba ta została zabrana do szpitala natomiast pasażer samochodu po badaniach pozostał na miejscu zdarzenia i nie wymagał opieki medycznej. W dalszej kolejności strażacy usunęli pozostałości powypadkowe z jezdni i plamę płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano obecnym na miejscu funkcjonariuszom Policji.

W działaniach brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 4 z Chmielnika i sześciu ratowników.

 

Opracował: st.kpt. Paweł Nyk

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 4 Chmielnik

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 41

Odwiedzin od 05.02.2019 68519

Kubik-Rubik Joomla! Extensions