5 czerwca 2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wycieku gazu z rurociągu w Samsonowie przy ulicy Miodowej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Kielcach oraz zastęp OSP Samsonów.
Po przybyciu na miejsce działań ustalono, że podczas prac budowlanych przy pomocy koparki na drodze osiedlowej, po odkopaniu rurociągu gazowego średniego ciśnienia zauważono niewielki wyciek gazu. Nitka gazociągu prowadzona była pod ziemią, na głębokości ok. 1,5 m i przebiegała wzdłuż drogi. Przed przybyciem straży pożarnej miejsce wycieku zostało zasypane ziemią przez pracowników co ograniczyło wyciek. Przybyły na miejsce zdarzenia zastęp OSP Samsonów zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz rozwinął linię gaśniczą. Po przybyciu pozostałych zastępów działania polegały na pomiarze atmosfery wokół uszkodzonego rurociągu urządzeniami pomiarowymi, a także przygotowaniu kurtyn wodnych. Przeprowadzone pomiary nie wykazały obecności gazów w powietrzu. W międzyczasie na miejsce przybyło Pogotowie Gazowe, które uszczelniło rurociąg.

Po zakończeniu działań, zastępy powróciły do koszar. W działaniach ratowniczych trwających 3 godziny udział wzięło 5 zastępów straży pożarnej, w tym 19 strażaków oraz służby współdziałające.

Opracował: mł.kpt. Piotr Sorbian

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 39

Odwiedzin od 05.02.2019 68517

Kubik-Rubik Joomla! Extensions