8 czerwca 2020 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ul. Dymińskiej w miejscowości Suków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Renault Mascott oraz Citroen Berlingo. Pojazdami podróżowało łącznie cztery osoby z czego trzy znajdowały się poza pojazdami natomiast kierowca samochodu marki Renault pozostawał w pojeździe.

Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w wydobyciu osoby poszkodowanej z pojazdu przy użyciu deski ortopedycznej. Wszystkie cztery osoby uczestniczące w zdarzeniu, po przebadaniu zostały zabrane do szpitala.

Dalsze działania zastępów straży pożarnej polegały na odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach oraz uprzątnięciu miejsca zdarzenia z pozostałości powypadkowych.

W działaniach trwających ponad 3,5 godziny brały udział 3 zastępy PSP i 1 zastęp OSP, łącznie 15 strażaków oraz służby współdziałające.

 

Opracował: kpt. Michał Świąder

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 1 Kielce

 

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 56

Odwiedzin od 05.02.2019 68534

Kubik-Rubik Joomla! Extensions