9 czerwca 2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na Drodze Krajowej nr 73 w miejscowości  Celiny gm. Chmielnik. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 4 w Chmielniku oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej z Piotrkowic.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: BMW 540 i Toyota Corolla. W wyniku wypadku poszkodowany został kierowca Toyoty.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy z JRG PSP nr 4 w Chmielniku pomogli obecnemu na miejscu zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego przenieść poszkodowaną osobę na desce ortopedycznej do Karetki Pogotowia. Po przebadaniu osoba ta została natychmiast przetransportowana do szpitala przez przybyłe Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Kierowca drugiego samochodu po badaniach pozostał na miejscu zdarzenia i nie wymagał opieki medycznej. W dalszej kolejności strażacy usunęli z jezdni płyny poeksploatacyjne przy użyciu sorbentu i kierowali ruchem drogowym do czasu zakończenia czynności operacyjnych przez Policję.

Na uwagę zasługuje postawa funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej  z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chmielniku, który w swoim wolnym czasie od służby najechał na to zdarzenie i udzielił pomocy osobie poszkodowanej przed przybyciem służb.

W działaniach trwających ponad 3 godziny udział brały 3 zastępy straży pożarnej oraz 11 ratowników.

 

Opracował: kpt. Dyduch Dawid

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 4 Chmielnik

siedziba

Komenda Miejska

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81/83, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 369 30 15

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

/096wcxtj27/skrytka

Odwiedzin dziś 59

Odwiedzin od 05.02.2019 68537

Kubik-Rubik Joomla! Extensions